Eksperymenty z mieszaniną kannabinoidów wskazują na potencjał w zwalczaniu białaczki!

Jak wynika ze świeżego raportu przedstawionego przez magazyn medyczny Anticancer Research, szereg związków zawartych w marihuanie tj. kannabidiol (CBD), kannabigerol oraz kannabigevarin, niszczy komórki rakowe u chorych na białaczkę.

Pozytywne wyniki testów preklinicznych zostały opublikowane przez naukowców z college’u medycznego Saint George należącego do Uniwersytetu Londyńskiego, którzy wskazują, iż regularne przyjmowanie trzech wymienionych związków zaskutkowało godną odnotowania, synergetyczną interakcją u chorych na białaczkę.

W raporcie czytamy: Nasze odkrycia wskazują, że kanabinole działają wspólnie w sposób, który umożliwia zredukowanie dawek terapeutycznych bez znaczącego spadku aktywności leczniczej (…) Badanie to daje dodatkowe wsparcie przekonaniu, że kanabinole mogą odgrywać znaczącą rolę w leczeniu raka i nie tylko w formie pojedynczych związków, ale jeśli połączymy kilka z nich.

Niepsychoaktywne związki zawarte w marihuanie tj. CBD pozostają od kilku lat ważnym elementem prób klinicznych i innych doświadczeń naukowych w USA i Europie Zachodniej. We wszystkich raportach naukowcy wskazują na ich zdumiewającą efektywność w zwalczaniu raka prostaty, raka płuc, piersi czy mózgu, a także sprowadzaniu bóli neuropatycznych do minimum lub nawet do zera.

Jak pisze szef zespołu badawczego Wai Lui: Związki te są zdolne do opanowania rozwoju komórek rakowych, zatrzymując ich wzrost w trakcie. W niektórych przypadkach, jeśli użyjemy konkretnych dawek, mogą one nawet zniszczyć komórki rakowe bez żadnej pomocy.

W połączeniu z istniejącymi kuracjami jesteśmy w stanie odkryć wysoce efektywne strategie do walki z rakiem. Dodatkowo, związki te nie są drogie w produkcji, a ich lepsze wykorzystanie może przyczynić się do obniżenia kosztów leczenia raka w przyszłości.

Źródło: AlterNet

5 komentarzy

 1. „może przyczynić się do obniżenia kosztów leczenia raka w przyszłości.”…ała to zabolało koncerny i w konsekwencji może zaboleć naszą przyszłą legalizacje…

  Polubienie

  1. dlatego w europie medyczna marihuana w naturalnej formie jest tak ciezka do przepchniecia. koncerny farmaceutyczne przekonuja wszystkich, ze jesli to one zajma sie hodowla, ekstrakcja i tabletkowaniem, to bezpieczenstwo i zdrowie pacjentow jest w dobrych rekach 😀

   Polubienie

 2. Dlaczego nie można kupić zioła legalnie?????????? Myślę że za dużo ludzi by straciło gdyby się kupowało zioło na legalu jak w Holandii, pozdrawiam jaraczy i nie tylko

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: