Ukradnij tę książkę: WYZWOLENIE! – Wolne granie

Filmy i koncerty

Jest wiele sposobów aby wkraść się do teatrów, na koncerty, stadiony i inne miejsca rozrywki. Każde z tych miejsc ma parę wejść awaryjnych z rozpieraczami, które można łatwo otworzyć od środka. Przyjdź wcześniej z paroma przyjaciółmi i zróbcie to zaraz po zjaraniu jointa oraz wybraniu najbardziej satysfakcjonującego wyjścia. Zapłaćcie za jedną osobę, która ma wejść do środka. Gdy bramkarzy nie ma nigdzie w pobliżu, otworzy on ustalone drzwi i wszyscy wejdą do środka.

Jeśli chodzi o sieci kinowe, zadzwońcie do głównego biura i poproście o połączenie z wiceprezesem zarządzającym widownią, sprzedażą lub personelem. Zapytajcie o jego imię i będziecie wiedzieli z kim macie przyjemność. Kiedy dostaniecie pożądaną informację, rozłączcie się. W tym momencie macie nazwisko wysoko postawionej osoby w tej firmie. Sporządźcie krótką listę ważnych ludzi w różnych firmach organizujących wydarzenia filmowe, teatralne i sportowe. Następnie sprawdźcie różne sale kinowe i to samo zróbcie z ich kierownikami.

Kiedy będziecie już mieć te dwie listy, możecie zaczynać. Zadzwoń do kina, w którym chcielibyście się zjawić. Kiedy zgłosi się ktoś z recepcji, powiedz że jesteś Panem ___________ i dzwonisz z domowego biura do Pana ____________ (nazwisko kierownika), i chciałbyś dwie wejściówki dla dwóch ważnych osobistości z miasta. Za każdym razem będziesz pytany o nazwiska lub poproszony, aby wspomnieć swoje nazwisko na poczcie. Dzięki temu oszustwu, nie tylko wejdziesz za darmo, ale równiesz uda ci się ominąć czekanie w kolejce.

W Los Angeles i Nowym Yorku studia filmowe trzymają jeszcze nie puszczane szpule z wszystkimi filmami. Jeśli wiesz na pewno kiedy film ma premierę, zadzwoń do działu obsługi prasowej studia produkującego film, powiedz, że jesteś krytykiem z gazety lub magazynu (podaj jakąć nazwę) i zapytaj kiedy mógłbyś zobaczyć film. Dostaniesz datę i miejsca różnych projekcji. Kiedy pójdziesz, poproś ich aby dopisali cię na listę kontaktów, w ten sposób dostaniesz powiadomienia o wszystkich przyszłych seansach.

Teraz dojdzie jeszcze jeden z naszych ulubionych sposobów na zakradnięcie się do kina ze stałym rozkładem pokazów. Pojawcie się w momencie, kiedy pokaz się kończy i ustawcie w kolejce wychodzącej z kina. Wrzaśnijcie „O mój boże!” waląc sobie w czoło, odwróćcie się i wejdźcie do środka, powiedźcie bramkarzowi, że zostawiliście w środku kapelusz, zeszyt itd. Kiedy już będziecie w środku, zakoście trochę popcornu i czekajcie na następny pokaz.

Nagrania i książki

Jeśli macie pod ręką parę adresów, możecie zdobyć wszystkie rodzaje nagrań i książek z klubów ofert promocyjnych. Do momentu kiedy karty, które odeślecie, nie będą podpisane, nie będziesz mógł być legalnie wypisany z ich listy. Dostaniesz wszelkie rodzaje poczty promocyjnej, która swoją drogą, także przychodzi za darmo.

Jeśli masz kumpla, który jest członkiem klubu nagraniowego, poproś go aby wysłał twoje nazwisko jako wolnego członka. Dostanie cztery darmowe nagrania za zapisanie ciebie. W momencie kiedy dostaniesz list gratulujący ci, że zostałeś członkiem, wypisz się. Mieliśmy zazwyczaj 10 różnych nazwisk i adresów, które funkcjonowały we wszystkich wydawnictwach muzycznych i literackich. Każdego dnia jeździliśmy odbierać wielkie paczki. By wyjść z tym na plus otworzyliśmy konto kredytowe w wielkim domu towarowym i zwracaliśmy większość albumów i książek do sklepu mówiąc, że były to podarunki i żadając czegoś innego. Od momentu, w którym otworzyliśmy konto w sklepie, zawsze brali od nas produkty i dawali kredyty na następne zamówienia.

Zawsze możesz korzystać także z publicznych bibliotek. Dowiedz się, kiedy mają coroczny remanent. Każda biblioteka oddaje tego dnia tysiące książek. Po prostu się pokaż i zapytaj czy możesz wziąć parę. Praktycznie wszystko co chciałbyś wiedzieć, od planu skonstruowania zegara słonecznego do kompletnego planu budowy budynku, możesz uzyskać za darmo z Rządowego Biura Drukarskiego. Napisz: do superintendenta ds. dokumentów: Rządowe Biuro Drukarskie, Washington D.C. 20402. Większość publikacji jest damowa. Te które nie są, możesz dostać za niewielką cenę. Poproś o umieszczenie cię na darmowej, dwutygodniowej liście Wybranych Amerykańskich Rządowych Publikacji.

Jedną z najlepszych metod uzyskania darmowych nagrań i książek będzie zainwestowanie dwunastu dolarów i wydrukowanie paru kopert z artystycznym logo jakiegoś nieistniejącego wydawnictwa. Napiszcie do wszystkich wydziałów PR wydawnictw muzycznych i literackich oraz do wytwórni filmowych. Przedstawcie się jako gazeta z dużą ilością młodych czytelników, która chce mieć aktualne recenzje książek, nagrań lub filmów i chcecie być umieszczeni na ich liście prasowej. Powiedzcie, że z chęcią prześlecie im wszystkie recenzje nagrań, jakie pojawią się w gazecie. To dodaje listowi nutki autentyczności. Po miesiącu lub więcej, będziecie dostawać nagrania i książki, z których możecie korzystać.

Jeśli naprawdę desperacko pragniecie mieć książkę, zasugerujcie się tytułem tej, którą czytacie!

 

Abbie Hoffman

(tłum. Michał Pasternacki / red. Conradino Beb)

2 komentarze

    1. Wiem, ze w slownikowej polszczyźnie żeński zaimek powinien zostać odmieniony jako „tę”, male w praktyce język zdążył sie nieco zliberlizowac i nawet profesorowie tworzący słownik PWN dopuszczają ta wersje jako alternatywna ze względu na powszechne użycie zarówno w mowie potocznej, co i w języku pisanym… obecnie użycie obydwoch form to w zasadzie 50/50.

      Jednak faktycznie moze to razic polonistow, wiec poprawilem 🙂

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: