The Cramps grają w Napa State Mental Hospital

W czerwcu 1978 The Cramps, będący na trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych, zdecydowali się na ekscentryczny wyskok, który miał przejść do historii punk rocka. 

Za zgodą kierownictwa Napa State Mental Hospital w Kalifornii band zagrał za darmo dla jego pacjentów, którzy poza wstępnym dissem na próbę przedstawienia grupy przez Luxa Interiora – ktoś z publiki krzyknął: Piedolcie się! – stanęli na wysokości zadania odpieprzając pogo, którego nie powstydziłyby się punki z CBGB.

Jak opowiadał o tym mitycznym wydarzeniu po latach gitarzysta Poison Ivy: To było, jak granie dla dzieci. Ludzie nie mieli żadnych granic, walili na sucho podłogę. Był bardzo mały nadzór ze strony personelu. To było czyste szaleństwo.

Gig trwał wprawdzie niecałe 20 minut, ale dzięki sfilmowaniu go przez anonima przeszedł do legendy. Totalny chaos, lepszy niż planowali ojcowie, eksperyment zakończony pełnym sukcesem.

Jak napisał kiedyś Jack Kerouac: Prawdziwymi są ci szaleni! Ten rzadki przed erą Internetu materiał jest obecnie dostępny dzięki jutjubowemu wirusowi dzielenia się piwnicznymi zapasami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: