Naukowcy szukają psychonautów, którzy mieli kontakt z duchowymi istotami na DMT!

Naukowcy z Uniwersytetu Johna Hopkinsa szukają psychonautów, którzy mieli kontakt z bogami, obcymi, duchami i innymi autonomicznymi bytami po zażyciu DMT, w ramach nowego badania poświęconego zrozumieniu jednego z najbardziej tajemniczych środków psychedelicznych.

Na liście bytów, które zazwyczaj spotykają ludzie tripujący na DMT, badacze umieścili: Buddę, Boga, obcych, duchy członków rodziny, zwierzęta, potwory i klauny.

Jak piszą naukowcy: Wierzymy, że to badanie jest ważne z naukowego punktu widzenia i może być wartościowe również dla ciebie. Być może wiesz, że nasz zespół przeprowadził zarówno badanie kwestionariuszowe, jak też testy kliniczne, których celem było wstępne zrozumienie fenomonologii środków psychedelicznych. Nowy kwestionariusz jest ich rozszerzeniem.

Badanie jest całkowicie anonimowe i przeznaczone dla osób pełnoletnich. Wśród pytań znajdziemy te o przyjętą dawkę DMT, zmysły pobudzone przez substancję, rodzaj doświadczenia, charakter spotkanej istoty i o to, czy podarowała ona coś użytkownikowi, a jeśli tak, to w jaki sposób.

DMT jest jednym z dwóch najważniejszych składników psychedelicznego wywaru ayahuasca lub yage, stosowanego od wieków przez społeczności plemienne zamieszkujące Dżunglę Amazońską.

Sunstancja jest znana na Zachodzie od XIX wieku, ale przez długi czas pozostawała poza szerokim kręgiem zainteresowania. Za jej popularyzację odpowiada przede wszystkim legendarny psychonauta, pisarz, filozof i guru kontrkultury, Terence McKenna.

Pierwsze badanie naukowe nad środkiem zostało przeprowadzone po spełnieniu wielu rygorystycznych wymogów w latach 1990-1995 przez psychiatrę Ricka Strassmana, który swoje wyniki opublikował w głośnej książce DMT: Molekuła duszy.

Przejdź do badania

Conradino Beb

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: