Są już pierwsze recenzje oczekiwanego z niecierpliwością w Polsce, nowego albumu Neurosis – Honor Found In Decay, który ukaże się w kraju nad Wisłą dopiero 30.10. Jednak chłopcy udostępnili jeszcze przed premierą kilka numerów w Internecie, dzięki czemu wiemy mniej więcej czego można się po nim spodziewać!
Jak pisze Iann Robinson na łamach Craveonline: Ludzie oczekujący Neurosis z okresu Enemy Of The Sun lub Through Silver In Blood będą zawiedzeni. Album jest tak samo mroczny i podejmuje tyle samo muzycznych wyzwań, ale jest cichszy emocjonalnie. Scott Kelly i Steve Von Till wprowadzili do miksu pewne inspiracje ze swoich płyt solowych, co tworzy miły balans dla głośnych i agresywnych elementów płyty.
Prestiżowy Record Collector Magazine daje albumowi cztery gwiazdki na pięć. W swojej recenzji Tim Peacock pisze: Dziesiąty album studyjny zespołu – Honor Found In Decay, ponownie podbija poprzeczkę. Nagrany przez długoletniego akolitę studyjnego Steve’a Albiniego w Electrical Audio, w Chicago, nie daje wytchnienia ze swoimi siedmioma numerami (dochodzącymi razem do 61 minut), które są dopracowane i precyzyjne z obowiązkowymi, morderczymi riffami rozpuszczającymi czaszkę szczególnie w już zaprezentowanym na żywo hicie At The Well .
Czekającym na album w sklepach pozostaje przejechanie sobie przez czaszkę At The Well, dostępnym na JutJubie.