„Korkociąg”… zapomniany dokument Marka Piwowskiego

Powiedzmy sobie szczerze, po kilku dniach pijackiej imprezy człowiek zostaje totalnie zmasakrowany przez ten bardzo popularny, a przy okazji legalny w Polsce narkotyk i mózg zaczyna mu odmawiać posłuszeństwa. Kilka milionów szarych komórek zostało właśnie wyeksterminowanych i powstaje charakterystyczna pustka w bani!

Alkoholików (także tych wesołych) oraz pijaków-amatorów czy ciekawskich różnych skutków ubocznych zapraszam przy tej okazji na alternatywny kurs edukacyjny – obejrzenie zapomnianego nieco w naszym kraju, a wszak wielce pouczającego dokumenciku Marka Piwowskiego pt. Korkociąg. Moooooocna rzecz!

3 komentarze

 1. Mocna mocna…
  Sorry za off-topic, ale dla mnie z krótkiej formy Piwowskiego to numer 1 jest chyba „Kirk”:

  Z opisu dystrubutora:
  Etiuda dokumentalna nakręcona na trzecim roku studiów. Punktem wyjścia był fakt autentycznej wizyty w Polsce, w kwietniu 1966 roku, amerykańskiego gwiazdora Kirka Douglasa, którego prezydent Johnson wysłał do Europy Wschodniej z misją dobrej woli. Organizatorem jego spotkania ze studentami łódzkiej szkoły filmowej był dziekan Jerzy Bossak, który ogromnie lubił Piwowskiego i zaproponował mu nakręcenie reportażu z tej wizyty. Piwowski wciągnął do współpracy swojego kolegę z roku, Feriduna Erola, który przygotowywał akurat musical westernowy dla łódzkiego Teatru 7.15 i zaproponował wybudowanie westernowych dekoracji, co wykonali razem przez jedną noc, włącznie z saloonem i wypożyczeniem koni oraz przygotowaniem szkolnej orkiestry do westernowego występu. W efekcie spotkanie z aktorem przekształciło się we wspólną zabawę, w której wzięła udział cała szkoła filmowa. Film zdaje z tego sprawę: konwencja reportażu, od której się zaczyna, przekształca się szybko w radosną, zwariowaną opowieść o zabawie łódzkich studentów z przedstawicielem innego świata.

  Kto nie widział, polecam. W kompletnie innym klimacie niż „Korkociąg”. Niech będzie na odreagowanie.

  Polubienie

 2. Widziałem to jeszcze w podstawówce, w ramach dydaktyczno ostrzegawczej prezentacji.
  Nie uchroniło przed upadkiem. 😀 Każedmu jego korkociągłośc.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: