Odlotowe portrety 5 dyskordiańskich apostołów

sacred_chao

Cytując święty święty święty wstęp do Świętej Księgi Dyskordian, Principii Discordii: Jeśli zorganizowana religia jest opium dla mas, to zdezorganizowana religia jest marihuaną dla świrów. Najbardziej zdezorganizowana ze wszystkich religii, dyskordianizm, dobrze wie, że organizacja jest dziełem Szatana. Albowiem wbrew temu, co się powszechnie wydaje, naturalnym stanem rzeczywistości jest Święty Chaos. I choć teologowie powołują się na porządek we wszechświecie jako dowód na istnienie Istoty Najwyższej, już na pierwszy rzut oka widać, że gwiazdy nie znajdują się w zgrabnie rozmieszczonych rzędach (…)

W ciągu swojej długiej historii dyskordianizm – który oficjalnie pojawił się na mapie, gdy Eris rzuciła jabłko niezgody olimpijskim Boginiom, a więc bardzo dawno temu – stworzył bardzo skomplikowaną teologię oraz niezwykle powikłany system liturgiczny, którego zręby zawdzięczamy Malakalipsie Starszemu, twórcy Misteriów Eryzyjskich, konkurujących w starożytnej Grecji ze słynnymi Misteriami Eleuzyjskimi. Nie odbiegniemy daleko od prawdy, jeśli powiemy, że żaden dyskordianin tak naprawdę nie rozumie tych wszystkich zawiłości, które na przestrzeni dziejów skomplikowały się do poziomu teori kwantowej, pomnożonej przez 23.

XX wiek przyniósł zaś prawdziwe przyśpieszenie dyskordiańskim objawieniom za sprawą filmów braci Marx, skeczy Monty Pythona i marihuanowych komedii Cheecha & Chonga. W połączeniu z adopcją nowych świętych (np. św. Krzysztofa, patrona surferów, który został ekskomunikowany przez Kościół Katolicki za nieistnienie), rewizją przez Omara Khayyama Ravenhursta ezoterycznej listy pięciu przykazań po objawieniu w Otchłani, a także nowymi, rewolucyjnymi narzędziami anerystycznej anamistykometafizyki, bycie dyskordianinem jawi się dzisiaj jako prawdziwe wyzwanie, nawet jeśli kurczowo trzymamy się prawa piątek i NIGDY nie jadamy hot dogów.

Jedną z zalet tego stanu chaosu (dzięki ci za niego Eris, patronko wszelkiego zamieszania!) jest wzmożone zainteresowanie dyskordian własną (często wcześniej nieistniejącą) ikonografią. I tak jeden ze współczesnych papieży, roztaczający swoją władzę nad koterią Alex Screen Illustration, postanowił pokazać wszystkim wiernym prawdę o 5 wielkich apostołach dyskordiańskich, odmalowując ich w prawdziwie eryzyjskich barwach i opatrując wszystkomówiącymi opisami, które ukradł oczywiście z Principii Discordii, za którą przytaczamy je poniżej.

1. Hung Mung – Mędrzec ze Starożytnych Chin, Oficjalny Dyskordiański Misjonarz wśród pogańskich Chińczyków. Ten, który pierwszy wynalazł Święte Chao. Patron Pory Chaosu. Jego święto przypada na 5 stycznia.

hung_mung

2. Dr. Van Van Mojo – Naczelny Lekarz Czarnej Afryki, Twórca Pięknych Laleczek, D.H.V., Doktor Hoodoo i Irytacji z Wielkiej Metropolitalnej Domowej Szkółki Bibllijnej pod Wezwaniem Jorby Lindy Jezusa Zbawiciela Ciał, Członek Międzygalaktycznych Haitańskich Guerilli na rzecz Światowego Pokoju. Patron Pory Niezgody. Jego święto przypada na 19 marca.*

dr_van_van_mojo

3. Sri Syadasti Syadavaktavya Syadasti Syannasti Syadasti Cavaktavyasca Syannasti Syadavaktavyasca, powszechnie znany jako Sri Syadasti.

Jego imię spisane jest w sanskrycie i znaczy: Wszystkie twierdzenia są w pewnym sensie prawdziwe, w pewnym sensie fałszywe, w pewnym sensie bez sensu, w pewnym sensie prawdziwe i fałszywe zarazem, w pewnym sensie zaś prawdziwe, fałszywe i bez sensu zarazem. Syadasti jest indiańskim uczonym i księciem, pochodzącym z plemienia Pejotlu. Jest synem Szlachetnego Wodza Ziarno Słonecznika i squaw Meri Huany. Patron psychodelicznych dyskordian. Patron Pory Zamętu. Jego święto przypada na 31 maja.

sri_syadasti

4. Niepoprawny Zarabezmlask, zwany czasami Zagorzałym Zarabezmlaskiem – Uparty Pustelnik ze Średniowiecznej Europy, Miotacz Biblii Chaozoficznej. Ochrzczony mianem „Złoczyńcy Wiary”. Odkrył Pięć Przykazań. Patron Pory Biurokracji. Jego święto przypada na 12 sierpnia.

bezmlask
5. Malakalipsa Starszy – Wędrowny Mędrzec ze Starożytnego Środkoziemia, który podążał szlakiem gwiazdy pięcioramiennej ulicami Rzymu, Damaszku, Bagdadu, Jerozolimy, Mekki i Kairu z tabliczką, na której podobno widniał napis „Sąd Ostateczny”. (Tak naprawdę na tej tabliczce znajdował się napis „Błąd Ostateczny”. Malakalipsa Starszy jest Nie-Prorokiem.) Patron i imieniodawca Malakalipsy Młodszego. Patron Pory Pokłosia. Jego święto przypada na 24 października.
malakalipsa_starszy

 

* UWAGA: Eryzjanie z sekty Śmiejącego się Chrystusa żywią głupie przekonanie, że dr Mojo jest hochsztaplerem, a Prawdziwym Drugim Apostołem jest Patamunzo Linganada. Pan Omar twierdzi, że dr Mojo pała nienawiścią, rzuca klątwy na Patamunzo, który odpłaca się mu tylko Wibracjami Miłości. Niezależnie od tego, my w POEE wiemy, że to Patamunzo jest Prawdziwym Hochsztaplerem i że te jego wibracje mają podważyć prawomocny autorytet apostolski dra Mojo przez pozbawienie go dowcipu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: