Every Noise At Once – interaktywna mapa muzyki

Every Noise At Once to ostateczne spełnienie marzeń wszystkich maniaków, dziennikarzy i kolekcjonerów muzycznych, zaprezentowane w formie fraktalnej audiowizualizacji 1127 szufladek, gatunków i podgatunków muzycznych. Ten działający na ciągle aktualizowanym algorytmie wykres punktowy został oparty o analizę przeprowadzoną przez trendsettera na rynku gromadzenia informacji, firmę The Echo Nest, do klientów której należą m.in.: Clear Channel’s iHeartradio, MOG, Rdio, SiriusXM, Spotify, BBC.com, Foursquare, MTV, Twitter, VEVO i Yahoo!

Kalibracja jest mglista, ale im bardziej zjeżdżamy w dół, tym więcej do czynienia mamy z akustycznymi, organicznymi dźwiękami, a im bardziej poruszamy się w górę, tym więcej słyszymy energii elektrycznej i zdobyczy technologicznych. Wykres funkcjonuje również horyzontalnie. Po prawej stronie usłyszymy więcej rytmicznych, tanecznych dźwięków, a po lewej więcej dźwięków spokojnych i atmosferycznych. Dodatkowo, mamy także możliwość przełączenia się na tryb chronologiczny.

Nisze muzyczne już kilka lat temu stały się obiektem badań zarówno marketerów, jak i naukowców, do których należy socjolog z Uniwersytetu Stanforda, Noah Mark. Jego artykuł pt. Birds of a Feather Sing Together z 1998 skupia się na ewolucji nisz muzycznych oraz związanych z nimi gustów niszowych.

Jak mowi Mark: Odkryłem, że jeśli siedzisz w dużej liczbie nisz muzycznych, jednocześnie zmniejsza się proporcja typów muzyki, które lubisz. Wierzę, że powodem takiego związku jest konkurencja form muzycznych o ograniczony czas i energię potencjalnych fanów. Jeśli spojrzymy na słabe preferencje (niewyrobiony gust muzyczny – przyp. tłum.), zobaczymy że związek ten jest również słaby. A to ma sens, ponieważ podtrzymywanie silnego gustu zabiera człowiekowi więcej energii niż słabego. Z tego powodu konkurencja jest bardziej intensywna pomiędzy silnymi preferencjami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: