David Lynch wycofuje się z pracy przy trzecim sezonie „Miasteczka Twin Peaks”!

David Lynch potwierdził wczoraj plotki, które od kilku tygodni krążyły wokół „cudownego” wznowienia Miasteczka Twin Peaks. W swoim twitterowym oświadczeniu artysta ostatecznie przyznał, że porzuca projekt z powodu przyznania mu zbyt małego budżetu przez sieć Showtime, dla której razem z Markiem Frostem zdecydował się wcześniej zrewitalizować kultowy serial.

Jak napisał Lynch na Twitterze: Drodzy przyjaciele z Twittera, Showtime nie porzucił Miasteczka Twin Peaks. Po roku i czterech miesiącach negocjacji odszedłem, ponieważ nie zaoferowano mi wystarczającej ilości pieniędzy za napisanie scenariusza w sposób, który uważałem za słuszny. W ten weekend zacząłem dzwonić do aktorów, żeby dać im znać, iż nie będę reżyserował. Miasteczko Twin Peaks może jednak wciąż ożyć w Showtime. Kocham świat Miasteczka Twin Peaks i naprawdę chciałbym, żeby wszystko ułożyło się inaczej.

W odpowiedzi biuro PR-owe Showtime wystosowało następującą ripostę: Ogarnął nas smutek, gdy przeczytaliśmy dzisiaj oświadczenie Davida Lyncha, ponieważ wierzyliśmy, że pracowaliśmy wspólnie z Davidem i jego reprezentantami nad rozwiązaniami, nad kilkoma pozostałymi częściami umowy. Showtime także kocha świat Miasteczka Twin Peaks i wciąż mamy nadzieję, że możemy go przywrócić w pełni chwały, wspólnie z jego dwoma oryginalnymi twórcami, Davidem Lynchem i Markiem Frostem na czele.

Dla tego kryzysu można wskazać dwa scenariusze rozwoju. W pierwszym sieć ugnie się pod żądaniami Lyncha i dołoży pieniądze do budżetu, co zadowoli zarówno fanów jak i samego reżysera. W drugim Showtime wstrzyma wszystkie zobowiązania wobec Lyncha i Frosta, a do pracy nad projektem zatrudni innych twórców, co spotka się z oczywistymi protestami fanów serialu, ale zadowoli menedżerów firmy należącej od 2005 do CBS Corporation (wcześniej Viacom).

Źródło: Twitter

1 komentarz

  1. Jest jeszcze trzecie opcja – najlepsza dla fanów, Lyncha i miasteczka Twin Peaks. Nie wiem jak to jest z prawami do serii. Jednak szansę na sukces + całą rzeszę nowych widzów powinna zwietrzyć inne telewizja, a showtime powinien obudzić się z ręką w nocniku.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: