Horror „The Witch” zyskał oficjalną aprobatę Świątyni Szatana!

Świątynia Szatana (nie mylić z laveyowskim Kościołem Szatana) oficjalnie wsparła promocję sensacji zeszłorocznego Festiwalu Sundance – niezależnego horroru The Witch. Seansom filmu organizowanym przez Świątynię Szatana towarzyszą industrialne performances i rytualne proklamacje „nowej satanicznej ery”, która ma oddać władzę w ręce ludzi.

Jak czytamy w oświadczeniu prasowym wystosowanym przez Jex Blackmore, rzeczniczkę prasową Świątyni Szatana: The Witch to nie tylko potężne doświadczenie filmowe, ale także imponująca prezentacja satanistycznego światopoglądu, który wyjaśnia współczesnej widowni, czym jest doświadczenie religijne.

Ale The Witch to coś więcej niż film, to satanistyczne doświadczenie transformacji, które w swoim wołaniu do broni staje się aktem duchowego sabotażu i wyzwolenia od represyjnych tradycji naszych dziadów.

W trakcie „rytuałów” towarzyszących pokazom The Witch – jak pisze Jacob Hall na łamach Slashfilm – teoretycznie nie wolno robić zdjęć (ale kilka możecie zobaczyć tutaj), jednak pomimo ich mroczno-satanistycznej szatki są one tak naprawdę PR-owym chwytem mającym zwrócić uwagę na przesłanie organizacji, która promuje indywidualizm, liberalizm społeczno-obyczajowy, empatię i tolerancję religijną.

Świątynia Szatana stała się powszechnie znana w lipcu zeszłego roku, kiedy sfinalizowała konstrukcję posągu Bafometa w Detroit.

Źródło: The Satanic Temple / Slashfilm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: