Brutalizm (od słowa „brut”, czyli surowy) to kierunek w architekturze XX wieku, który ma swoje źródło w projektach francuskiego modernisty i architekta, Le Corbusiera. Najważniejszymi założeniami nurtu są: przestrzeń, konstrukcja i uwrażliwienie na właściwości zastosowanych materiałów. Budynki brutalistyczne składają się z powtarzalnych i geometrycznych kształtów, których podstawowym surowcem jest beton.

I nawet jeśli idee brutalistów w architekturze wydają się należeć już do historii, stały się one inspiracją dla dizajnerów norweskiej firmy Montaag, którzy postanowili je zrewitalizować w formie włoskiego ekspresu do kawy o nazwie AnZa, zbudowanego, jak się można domyślać, z betonu.

Jak komentuje projekt dyrektor Montaag, Ivar Selvaag: W świecie ekspresów do kawy pojawia się zadziwiająco mało nowych pomysłów. Jednocześnie dużą wagę przykłada się do progresywnego dizajnu wnętrz i do eksponowania ekspresów do kawy w kuchni.

Prototyp AnZa został zaprojektowany przez Montaag w kalifornijskim biurze w Berkeley w dwóch wersjach: betonowej i corianowej z dodatkiem innych materiałów takich jak szkło, brąz czy drewno.

Jeśli masz ochotę na taki zakup, ekspres możesz zamówić za pośrednictwem IndieGoGo za jedyne $799 lub $899 + koszty przesyłki.

Zobacz zdjęcia

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.