Najmocniejszy szczyt na świecie nazywa się Future #1 i ma ponad 37% THC!

Dla tych, którzy zastanawiają się, czy marihuana może być jeszcze mocniejsza, mamy odpowiedź twierdzącą. Po serii szczytów testujących w okolicach 30% na czoło stawki wysunęła się odmiana Future #1 pochodząca z upraw 7 Points Oregon w Portland, której wysoki wynik wprawił w konsternację samych plantatorów.

Future #1 jest krzyżówką Gorilla Glue #4 i Starfightera wyhodowaną przez Exotic Genetix. Nasiona zostały zakupione przez plantatorów z 7 Points Oregon, którzy w toku uprawy wyizolowali cztery rośliny o pożądanych cechach. Jedna z nich okazała się bardzo mocna, osiągając 32,5% THC i wygrywając nagrodę dla najmocniejszego kwiatostanu na Oregon Dope Cup w 2017.

Rok później plantatorzy mieli jednak znacznie lepsze pojęcie, jak zmaksymalizować potencjał swojego skarbu i ponownie oddali szczyty do analizy. Marihuana została przeanalizowana przez MRX Labs, którego pracownicy powtórzyli na wszelki wypadek chromatografię trzykrotnie, potwierdzając ostatecznie rekordowy wynik 37,28% THC!

Ale ogłoszenie tego faktu w mediach społecznościowych spotkało się z niespodziewaną falą krytyki i zawiści. Growerzy i palacze zwyczajnie nie wierzyli, iż taki wynik jest w ogóle możliwy i dali upust swoim emocjom.

Jak oznajmił przedstawiciel 7 Points Oregon: Wiedzieliśmy, że będzie to sprawa kontrowersyjna. MRX to laboratorium certyfikowane przez ORELAP i nasze związki z nim zawsze cechowały się spójnością i profesjonalizmem.

Mieli powody do ostrożności, gdy zobaczyli wyniki. Kontrola jakości została przeprowadzona cztery razy wraz z kalibracją sprzętu przed oddaniem nam raportu. Wszystko zostało wykonane, jak należy.

Cokolwiek sądzimy na temat wyniku Future #1, z pewnością zmienił on nasze zdanie na temat “genetycznego sufitu” produkcji THC przez konopie, który do tej pory był szacowany na 35%, jak twierdzi Mowgli Holmes z Phylos Bioscience. Ale naukowiec sam przyznaje, że były to jedynie przypuszczenia, które powyższy wynik stanowczo obala.

Paradoksalnie, 7 Points Oregon to operacja prowadzona przez ludzi nieowładniętych obsesją THC, którzy wielce sobie cenią inne związki produkowane przez konopie takie jak terpeny, a także mniej znane kannabinoidy (CBG, CBC). Jednak growerzy sami przyznają, iż potencja jest niezwykle ważna dla amerykańskiego użytkownika rekreacyjnego, co sprawia, że rynek mocno za nią goni.

Conradino Beb

 

Źródło: Portland Mercury

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: