Zrób sobie sam… bonga oraz kilkadziesiąt innych przyrządów do palenia!

Build This Bong: Instructions and Diagrams for 40 Bongs, Pipes, and Hookas autorstwa Randy’ego Strattona to fascynująca podróż w świat upalonego Adama Słodowego w języku angielskim – choć przypuszczam, że po przeczytaniu tego zachęcającego wprowadzenia znajdą się potencjalni wydawcy w języku polskim – zawierająca schematy, instrukcje i krótką historię 40 rozmaitych parafernaliów służących do jarania trawy!

Jak czytamy na samym wstępie: Mimo protestów własnego ciała człowiek długo poszukiwał przyjemności poprzez palenie różnych ziół i roślin. W ramach wysiłku zwiększania swojej przyjemności poszukiwał także sposobów na zwiększanie objętości konsumowanego dymu, w tym samym czasie zmniejszając dyskomfort towarzyszący paleniu poprzez oziębianie i filtrację. Jednym z przykładów jest użycie narzędzia popularnie zwanego bongiem. I jak tu nie zakochać się w tej książce już od pierwszej strony?

Dalej autor daje prawdziwy popis słynnego motta o potrzebie będącej matką wynalazków wprowadzając nas zręcznie w świat marihuanowego DIY i tłumacząc, że nie trzeba być koniecznie inżynierem, żeby kombinować sobie w domku nad Dryer Hose Suction Bongiem – rodzajem „suchego” bonga, działającym jak mechaniczny odkurzacz, wciągającym dym poprzez zasysanie go z sita, z siłą wodospadu – którego przydatność docenią z pewnością wszyscy profesjonaliści konopni.

Ludzi, którzy w paleniu marihuany lubią się rozkoszować dobrym towarzystwem na pewno ucieszy to, iż w książce została również opisana budowa bonga tandemowego, który montuje się z prostej rurki plastikowej na bazie z plexi. Po skończeniu napełniamy go zwyczajnie wodą, ładujemy i odlatujemy z przyjacielem bądź partnerką w świat uśmiechów i dziwnych skojarzeń. Możemy także obejrzeć sobie po raz kolejny Up In Smoke, do czego gorąco zachęcam.

Książkę można kupić w Amazonie albo pobrać ze specjalnej bazy internetowej! Powodzenia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: