Jak Lemmy „zostawił” Hawkwind – krótka i zwięzła historia

Jak mówi Lemmy: Jechaliśmy przez Michigan w kierunku Detroit i zatrzymaliśmy się po drodze, kilka mil od miasta, żeby coś zjeść. Nie byłem głodny, bo jestem spidziarzem, więc poszedłem się rozejrzeć, a kiedy wróciłem ich już nie było – pojechali beze mnie. Byłem wtedy na kwasie i musiałem łapać stopa przez Michigan. Było już ciemno, a ludzie którzy się zatrzymywali ze swoimi ogórkami dawali mi jointy, co jeszcze pogarszało sprawę. Jeden z tirowców zatrzymał się i spytał, czy obciągam laski kierowcom, a ja że jestem z Anglii i że zaraz mu obciągnę (…)

Ta urzekająca historia skończyła się zatrzymaniem Lemmy’ego na granicy kanadyjskiej ze spidem w gaciach i spóźnieniem na pierwszy koncert Hawkwind w Kanadzie – muzyk nie został na szczęście aresztowany. Posłuchajcie jednak sami, bo naprawdę warto! Wywiad pochodzi z extrasów do dokumentu Ace Of Spades, wydanego w 2005 w ramach serii Classic Albums.

2 komentarze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: