Can pracują nad swoją oficjalną biografią

can_band_live
Can na scenie, 1972

Legendarni krautrockowcy z Can przygotowują swoją biografię książkową, która ukaże się w formie dwóch tomów na wiosnę 2016. Pierwszy z nich skupi się na historii grupy i będzie zawierał wywiady z wszystkimi muzykami, którzy przewinęli się przez Can, a drugi reklamowany jest jako „sympozjum” i będzie przypominał antologię tekstów zainspirownych twórczością zespołu.

Biografia zostanie napisana przez Roba Younga, autora ekstensywnej monografii brytyjskiego folku pt. Electric Eden: Unearthing Britain’s Visionary Music, a drugi tom zostanie zredagowany przez założyciela i klawiszowca Can, Irmina Schmidta oraz redaktora naczelnego Electronic Beats, Maxa Daxa. Do głosu zostaną dopuszczeni m.in. James Murphy, Geoff Barrow, Daniel Miller oraz Andrew Weatherall. Książka zostanie wydana przez wydawnictwo Faber Social.

Can są powszechnie uważani za jedną z najbardziej wpływowych grup krautrockowych wszech czasów. Do najbardziej znanych albumów grupy należą Monster Movie, Tago Mago oraz Future Days, z których każdy kolejny wnosi coś nowego do jej twórczości. Grupa w istocie zaczęła od prymitywistycznego garażu w stylu The Monks z lekką nutką Karlheinza Stockhausena, aby z czasem stworzyć własny, bardzo trudny do określenia styl.

Muzyka Can stała się inspiracją dla takich artystów, jak Iggy Pop, David Bowie oraz wielu z brytyjskich zespołów punk rockowych. Ale wpływy krautrockowców można także usłyszeć w muzyce wielu współczesnych artystów tj. The Horrors, LCD Soundsystem, Primal Scream czy Bobby Gillespie, który współpracował nawet z perkusistą Can, Jakim Liebezeitem.

Jak mówi Gillespie: Przez cały ten czas Can był zespołem, który zachował tajemnicę. Ich muzyka jest prawdziwie okultystyczna. To prawdziwy band magów, którzy niszczą wszystkich pracujących dzisiaj w biznesie muzycznym. Nikt nie jest w stanie się nawet zbliżyć.

Źródło: The Guardian

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: