69% amerykańskich lekarzy popiera legalizację marihuany jako leku, niewiele mniej popiera legalizację dla celów rekreacyjnych!

Marihuana jako lek pozostaje na dzień dzisiejszy legalna w 21 stanach USA oraz w stolicy kraju, Waszyngtonie. Gorąca debata, czy roślina powinna być zalegalizowana na szczeblu federalnym, nadal jednak trwa, a na jej pierwszy plan wysuwają się lekarze. Świeże badania opinii publicznej, przeprowadzone przez WebMD oraz Medscape, pokazują że 69% amerykańskich lekarzy popiera powszechną legalizację marihuany jako leku, a ponad 50% z nich popiera również legalizację do celów rekreacyjnych.

Jak mówi redaktor naczelny działu medycznego WebMD, dr Michael Smith: Społeczność medyczna jasno stwierdza, że popiera marihuanę jako potencjalną opcję leczenia szeregu problemów medycznych. Faktycznie, wielu lekarzy już przepisuje ją jako lek. Jednak doktorzy medycyny wciąż są niepewni jej długoterminowych efektów.

WebMD to specjalistyczna strona dla doktorów medycyny, która przeprowadziła badanie wśród 1,544 lekarzy, pytając ich co sądzą na temat medycznej marihuany, oraz czy powinna ona zostać zalegalizowana. Lekarze, którzy wzięli udział w badaniu, należeli do 12 różnych specjalizacji i pochodzili z 48 stanów USA. 69% z respondentów zgodziła się, że marihuana powinna zostać powszechnie zalegalizowana dla celów medycznych, a ponad 50% była także przychylna legalizacji dla celów rekreacyjnych.

izrael_marihuana_medyczna
Marihuana przynosi ulgę ludziom cierpiącym na poważne schorzenia neurologiczne

Jak tłumaczy ponownie dr Smith: Wyniki wskazują na silne pragnienie, aby DEA ograniczyła restrykcje wobec programów naukowych, co pozwoliłoby na przeprowadzenie dodatkowych badań, które w jasny sposób pokazałyby, przy jakich schorzeniach marihuana mogłaby pomóc najbardziej, a przy jakich byłaby bezużyteczna.

W innym sondażu WebMD zapytała również 2,960 użytkowników strony o opinię na temat legalizacji marihuany w ich stanie zamieszkania oraz na szczeblu federalnym. W odpowiedzi 45% respondentów stwierdziło, że zalety leczenia marihuaną znacznie przewyższają potencjalne ryzyko. Podobnie jak w badaniu lekarzy, 50% z nich poparło powszechną legalizację, a ponadto 49% mieszkańców stanów, w których pozostaje ona nielegalna, zażyczyło sobie jej szybkiej legalizacji.

Dr Smith krótko komentuje te wyniki: Jedną z najlepiej udokumentowanych funkcji marihuany jako leku jest jej zastosowanie przeciwbólowe. Medyczna marihuana jest znacznie lepszym lekiem przeciwbólowym od znanych nam narkotyków tj. oxycodone, a do tego ma znikomy potencjał uzależniający. Przydałoby się więcej badań nad jej medycznym zastosowaniem w kuracji chronicznego bólu.

W reakcji na wyniki sondażu do zarządu DEA wystosowali oficjalny list Philip M. Gattone, prezydent i CEO Fundacji Epilepsji (Epilepsy Foundation) oraz Warren Lammert, prezes zarządu. Zażądali oni zdjęcia obowiązujących restrykcji na badania kliniczne i rozpoczęcia badań nad marihuaną jako lekiem na epilepsję. Ponadto, pochwalili pierwsze programy badawcze nad CBD (jednym z najważniejszych związków występująych w cannabis indica), które rozpoczęto w kilku stanach po medialnym rozgłosie, jaki spowodowaly przypadki „cudownych uleczeń”.

Źródło: Medical Daily

One comment

  1. Największą głupotą było w ogóle rozpoczynanie tej całej wojny.
    Setki tysięcy ludzi albo siedzieli w więzieniach albo stracili życie.
    A może to była taka strategia bo o MJ mało osób by wiedziało??

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: