Amerykańskie Archiwum Filmów Gatunkowych rozpoczęło kampanię crowdfundingową w celu ratowania rzadkich filmów klasy B!

american_genre_film_archive

Amerykańskie Archiwum Filmów Gatunkowych (American Genre Film Archive) ma swoją tajną siedzibę w Austin, w Teksasie, gdzie przechowywane są setki rzadkich filmów klasy B. W przepastnych zbiorach AAFG znajdują się nieznane przez prawie nikogo filmy eksploatacji, pokręcone horrory, a także obrazy kung-fu, które nigdy nie doczekały się cyfrowego transferu!

Wiek taśmy filmowej jest ograniczony, a w wieku powszechnej digitalizacji duże studia filmowe pozbywają się większości ze swoich archiwów w jeden sposób – wywalając je wszystkie na śmietnik. Chłopaki z AAFG próbują jednak ocalić od pewnej śmierci perły, które być może nigdy nie ujrzały światła dziennego lub miały tak ograniczoną dystrybucję, że nikt o nich nie pamięta.

Nie są to zdecydowanie obrazy, od których oglądania puchnie głowa. Nie są to na pewno obiekty westchnień intelektualistów – filmy, które zaliczyły wszystkie międzynarodowe festiwale – ale popieprzone dzieła niskobudżetowej wyobraźni, których jedynym celem było i jest dostarczanie prostej rozrywki… ale które przy okazji mogą wykręcić człowieka jak śrubokręt.

AAFG nie obiera sobie za misję udowadniania wartości artystycznej swoich zbiorów, a jedynie udostępnienie tych pereł prawdziwym miłośnikom kina klasy B, wśród których znajdują się m.in. Nicolas Winding Refn i Paul Thomas Anderson, pełniący funkcję członków rady nadzorczej. AAFG chce te filmy wszystkim, którzy chcą je zobaczyć, gdyż nie po to je zrobiono, żeby leżały na zakurzonych półkach.

Jednak wiele z tytułów, które znajdują się w archiwach AAFG, to jedyne istniejące kopie, a ich wypożyczanie wiąże się z tak wielkim ryzykiem, że ich seanse są bardzo sporadyczne. I właśnie dlatego rada AAFG zdecydowała się na rozpoczęcie kampanii crowdfundingowej, która ma sfinansować pracochłonny proces cyfrowego transferu najrzadszych z nich.

AAFG chce zacząć od ultrarzadkiego filmu The Astrologer (1975) w reż. Craiga Denny’ego, astrologa w prawdziwym życiu, opowiadającego historię osobistego astrologa prezydenta Stanów Zjednoczonych, który staje się na skutek świadczenia swoich usług tak sławny, że decyduje się na nakręcenie filmu pt. The Astrologer… w którym gra główną rolę. Jak pisze AAFG: The Astrologer to przedziwna kapsuła czasu i wizja unikalnego głosu w amerykańskim kinie – samofinansującego się szaleńca.

Jeśli chcielibyście pomóc ocalić tego typu dzieła od pewnej śmierci, wspomóżcie AAFG drobną sumą, biorąc udział w kampanii na IndieGoGO! Na wszystkich czekają nagrody!

Posłuchaj co chłopaki mają do powiedzenia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: