hawkwind_1984_stonhenge

21 czerwca 1984 Hawkwind dali legendarny koncert na Stonehenge Free Festival z okazji Przesilenia Letniego. Miała to być ostatnia edycja festiwalu, który pierwszy raz pojawił się na brytyjskiej mapie muzycznej w 1974, by zostać zbanowany rok później przez brytyjski sąd… po tym jak patrol policyjny został poczęstowany jointami przez anonimowych załogantów, ale niestety odmówił.

Hawkwind da się tu usłyszeć wciąż w klasycznym składzie Dave Brock, Nik Turner, Harvey Bainbridge, Huw Lloyd Langton, Alan Davey oraz Danny Thompson. Kultowi space rockowcy prezentują się z setem, który zawiera: Stonehenge Decoded, Ghost Dance, Watching The Grass Grow, Utopia, Social Alliance, Uncle Sams On Mars, Sonic Attack, The Right Stuff, Dawn and In The Morning, a także Angels of Death, Born To Go, Night of the Hawks, Motorway City, Ejection oraz Brainstorm.

Wszystkie z nich można znaleźć w całości na oficjalnym DVD: Hawkwind Solstice at Stonehenge 1984. Wcześniej koncert został wydany jedynie częściowo jako 12″ dodatek do dwupłytowego albumu This is Hawkwind, Do Not Panic w listopadzie 1984 przez Flicknife Records.

Reklamy

Written by conradino23

Redaktor bezczelny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s