Toyota wprowadza do produkcji bezzałogowy pojazd, który będzie dostarczał pizzę jak w „Czarnym lustrze”

Jak pamiętają dobrze ci, którzy zdążyli już łyknąć czwarty sezon Czarnego lustra, w nordyckim techno thrillerze pt. Krokodyl pojawia się bezzałogowy pojazd dostarczający pizzę, który staje się ważnym element intrygi. Tylko okazuje się, że to nie fantazja, ale rzeczywistość, od której dzielą nas zaledwie dwa lata!

Nie wszystkie prognozy, z którymi skonfrontowaliśmy się w ostatnich latach za pośrednictwem Czarnego lustra, są bliskie urzeczywistnienia – ba, niektóre to zwykłe bajki – ale tym razem się udało.

Pizza Hut ujawniła na Twitterze, że firma chce za dwa lata wprowadzić na rynek bezzałogowe pojazdy rozwożące pizzę, które zostały zaprojektowane przez Toyotę. Ich nazwa to e-palette. Odpowiedź z konta @blackmirror była krótka: „Próbowaliśmy was ostrzec!”

Prototyp pojazdu został przedstawiony na odbywającym się aktualnie w Las Vegas Consumer Electronics Show (największych targach elektroniki użytkowej na świecie) przez prezydenta Toyoty, Akio Toyodę. Jego seryjną produkcją są oprócz Pizzy Hut zainteresowane także dwie inne firmy: Amazon i Uber.

Na usta tymczasem samo ciśnie się pytanie, czy są już gotowe dekodery wspomnień?

Zobacz wideo

Źródło: Twitter / Telegraph

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: