Denver przeprowadzi referendum w sprawie depenalizacji grzybów psylocybinowych!

Już w maju mieszkańcy Denver, stolicy amerykańskiego stanu Kolorado, będą mogli zagłosować tak lub nie w sprawie depenalizacji posiadania małych ilości grzybów psylocybinowych na użytek osobisty.

Propozycja reformy lokalnego prawa uzyskała wymaganą ilość podpisów pod koniec zeszłego tygodnia, na skutek czego znajdzie się na tegorocznej karcie do głosowania. Inicjatorzy postulują dekryminalizację posiadania grzybów psylocybinowych, co ma pomóc policji w uczynieniu z bardzo popularnego procederu przewinienie o niskim priorytecie karnym.

Jak czytamy na stronie grupy Decriminalize Denver, która stoi za propozycją: Denver i stan Kolorado reprezentują pionierów odkrywających na nowo potencjalne korzyści ze stosowania naturalnych leków psychoaktywnych.

Nie wszyscy są jednak tego samego zdania, a niektórzy mieszkańcy otwarcie obawiają się, iż depenalizacja magicznych grzybków uczyni z Denver raj dla użytkowników dragów, które pomiędzy legalizacją marihuany, a grzybową inicjatywą, stało się pierwszym miastem w USA, w którym postanowiono otworzyć pokój służący do bezpiecznej konsumpcji heroiny.

Prawo musi jednak zostać w tym przypadku zatwierdzone przez rząd stanowy, który na razie omija je szerokim łukiem. Tymczasem przedstawiciele rządu federalnego ostrzegli miasto, że planowany pokój będzie nielegalny. Pomysłu nie popiera również burmistrz Denver, Michael Hancock.

Denver szybko staje się światową stolicą nielegalnych narkotyków. Trawa o wysokiej potencji, proponowane pokoje do wstrzykiwania narkotyków, a teraz propozycja dekryminalizacji grzybów – napisał w oficjalnym oświadczeniu Jeff Hunt, dyrektor konserwatywnego think tanku, Centennial Institute.

Jak uspokaja jednak Kevin Matthews z Decriminalize Denver, który grzybkami skutecznie wyleczył się z depresji: Nasza propozycja nie zawiera niczego, co mogłoby ułatwić dojście – nie pozwala ona na sprzedaż czy dystrybucję.

W takim czy innym przypadku, psylocybina pozostaje środkiem nielegalnym na szczeblu federalnym w USA, który znajduje się na liście nr 1, co oznacza iż oficjalnie uznaje się, że jego stosowanie prowadzi do uzależnienia i nie ma on żadnych właściwości medycznych, z czym nie zgadzają się jednak w ogóle profesorowie medycyny z Uniwersytetu Johna Hopkinsa.

Conradino Beb

Źródło: Reuters

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: