Diddo to holenderski artysta konceptualny i dizajner. Jego prace zostały opublikowane w The Independent, Wired, Financial Times, Vogue, Vice, Rolling Stone, The Huffington Post, Business Week czy Juxtapoz. W międzyczasie artystą zainteresowali się również: Sasha Baron Cohen, Kanye West i Lady Gaga.

Po długiej karierze w dizajnie marketingowym Diddo zdecydował się pójść na całość i rzucić w objęcia sztuki konceptualnej, do której aktywnie włączył narzędzia zdobyte w trakcie pracy w systemie korporacyjnym. Jednak Diddo nie zamierza po prostu karmić nas ideami, a zamiast tego uprawia rekontekstualizację istniejących memów w celu otwarcia lub poszerzenia już wrzącej debaty.

W ramach swojego projektu Ecce Animal Diddo wyrzeźbił czaszkę z ulicznej kokainy, którą dzięki współpracy znajomego farmaceuty przeanalizował wcześniej w profesjonalnym laboratorium naukowym. Przy pomocy chromatografii ustalono, że tzw. czas zatrzymania odpowiada standardowi kokainy, ale niski szczyt wskazuje na to, że koks został przeżeniony i jego czystość oscyluje w okolicach 15-20%. Innymi związkami wykrytymi w próbce były: fenacetyna, kofeina, paracetamol oraz cukier (mannitol bądź inositol).

diddo_czaska_1

diddo_czaska_2

diddo_czaska_3

diddo_czaska_4

diddo_czaska_5

>>> Odwiedź stronę artysty <<<

Reklamy

Written by conradino23

Redaktor bezczelny

One comment

  1. To nie od dziś wiadomo, ze kokaina jest ‚przezeniona’ i nie oplaca się jej kupować. Chyba ze ktoś ma doiscie do rewelacyjnego i sprawdzonego zrodla, do którego ma doiscie tylko nieliczna elita i to w dużej gramaturze. Choc Polska jest zagłębiem europejskim amfetaminy, to tez ciężko znaleźć cos o czystości większej nizli 40-50%. Nie ma co się dziwic, wiec, ze ta nisze wypelniaja wszelakie RC.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s