Serwis społecznościowy 9GAG opublikował „czarny raport” na temat Millenialsów, z którego wynika że prawie połowa młodych ludzi w wieku 25-34 lat oddałaby sex za Internet. Innym wnioskiem płynącym z badania jest to, iż znaczna większość pokolenia Y preferuje bycie mądrym, lecz niedocenionym od bycia wielbionym przez tłumy przeciętniakiem.
Badanie 9GAG zostało zrealizowane we współpracy z Gfk, międzynarodowym koncernem specjalizującym się w badaniu opinii publicznej. Jego przedmiotem były: kariera, polityka, Internet, gry komputerowe, media społecznościowe, rozrywka, nawyki żywieniowe i wiele innych elementów lajfstajlowych.
Ankieta została przeprowadzona w 194 krajach, gromadząc 135 tys. indywidualnych odpowiedzi. Dla celów badania Millenialsi zostali zdefiniowani jako grupa w przedziale wiekowym 18-34, która została podzielona na dwa segmenty: Pokolenie Y (25-34) oraz Pokolenie Z (18-24).
Jak twierdzi raport, Pokolenie Y okazuje się zasadniczo chętniejsze do zrzeczenia się seksu na rzecz Internetu od Pokolenia Z. Istnieją jednak rozbieżności pomiędzy płciami, gdyż wśród kobiet ten współczynnik wyniósł 49%, a wśród mężczyzn 41% (59% mężczyn zrzekłoby się Internetu na rzecz seksu).
Inne wnioski płynące z raportu to dążenie Millenialsów do samodzielnego budowania biznesu, szacunek dla czynnego prawa wyborczego, brak zainteresowania natychmiastową satysfakcją, a także zrozumienie ciężkiej pracy i wartości kontaktów międzyludzkich poza mediami społecznościowymi.
Millenialsi rozmawiają o stereotypach na temat swojego pokolenia
Jak twierdzi Lilian Leong, CEO 9GAG: Nasz „czarny raport” zawiera wartościowe konkluzje na temat Millenialsów – grupy, która pozostaje zarówno pod obstrzałem marketerów, jednocześnie będąc tajemnicą.
Nawet jeśli wiele z Millenialsów wykazuje podobne zachowania i ceni podobne wartości takie jak pewność siebie, niezależność w biznesie czy zrozumienie ciężkiej pracy, warto zauważyć, że nie są oni monolitem – znaleźliśmy znaczące różnice związane z tożsamością płciową i narodowością.
Jednym z ciekawych wniosków jest ten, iż Pokolenie Y wolałoby stracić możliwość wypowiadania się w mediach społecznościowych, niż czynne prawo wyborcze (to stanowisko deklaruje 65%). Wśród przedstawicieli Pokolenia Z ta deklaracja wzrasta do 72%, chociaż wyjątek stanowi Indonezja, gdzie połowa badanych zrzekłaby się prawa do głosowania na rzecz korzystania z mediów społecznościowych.
Z raportu dowiadujemy się ponadto, że Millennialsi są pewniejsi siebie od poprzednich pokoleń, gdyż 63% woli być mądrym, choć niedocenianym, niż jednostką przeciętną, która jest bożyszczem otoczenia. Wciąż istnieją jednak różnice związane z miejscem zamieszkania. Np. w Południowej Afryce aż 74% repondentów deklaruje to pierwsze, podczas gdy w Belgii tylko 50%.
Ponad połowa Millenialsów woli też ciężko pracować dla samego siebie, niż wykonywać łatwiejszą pracę dla kogoś innego. Aż 71% preferuje przy tym własny biznes od pracowania na stałym kontrakcie u kogoś innego, nawet jeśli to drugie gwarantuje stabilność. Ta tendencja najwyższa jest w Meksyku (81%), a najniższa w Finlandii (44%).
Całe pokolenie preferuje również lekką rozrywkę filmową ponad poważne propozycje. Aż 62% wolałaby obejrzeć Słoneczny patrol, a nie Dunkierkę, nawet jeśli pierwszy film dostał miażdżące recenzje w Internecie.
Cały raport do ściągnięcia tutaj
Conradino Beb
Żródło: 9GAG
Jednym z ciekawych wniosków jest ten, iż Pokolenie Z wolałoby stracić możliwość wypowiadania się w mediach społecznościowych, niż czynne prawo wyborcze (to stanowisko deklaruje 65%). Wśród przedstawicieli Pokolenia Z ta deklaracja wzrasta do 72%, chociaż wyjątek stanowi Indonezja, gdzie połowa badanych zrzekłaby się prawa do głosowania na rzecz korzystania z mediów społecznościowych.
W pierwszym zdaniu powinno być chyba Pokolenie Y.
Wyniki ciekawe, pozdrawiam.
PolubieniePolubienie
Jasne, dzieki za wypatrzenie 🙂
PolubieniePolubienie