1997: Keith Flint z The Prodigy staje się inspiracją dla reklamy Lucozade

Wraz z wypuszczeniem na rynek The Fat of The Land w czerwcu 1997 The Prodigy osiągnęli swój artystyczny i komercyjny szczyt. Dotarcie na #1 miejsce Listy Billboardu zajęło albumowi zaledwie 19 dni, co uczyniło z niego najszybciej sprzedający się brytyjski krążek w historii!

The Fat of The Land był promowany dwoma wyjątkowo mocnymi singlami: Breathe i Firestarter, które wypuszczone rok wcześniej były słuchane nałogowo przez wszystkich w wieku 15-25 lat! Obydwa numery królowały w 96-97 w discmanach, na domówkach, w szkolnych radiostacjach i ciężko było przejść się przez miasto, żeby nie zobaczyć kogoś w t-shircie The Fat of The Land.

The Prodigy – Firestarter

Wizerunkowo popularniejszy był Firestarter, który obrósł w hajp głównie dzięki narkotycznemu, czarno-białemu klipowi z szalejącym w ekstazie Keithem Flintem (który już wtedy był legendą), wyśpiewującym „I’m the trouble starter, punkin’ instigator I’m the fear addicted, danger illustrated, I’m a firestarter, twisted firestarter” do frenetycznego breakbeatu.

Ale że druga połowa lat ’90 była momentem komercjalizacji kultury rave i tanecznej elektroniki, kontrowersyjny wizerunek frontmana The Prodigy szybko stał się pożywką dla marketerów, którzy postanowili go wykorzystać do sprzedaży popularnego napoju gazowanego Lucozade.

Sam Flint nie był z tego powodu szczęśliwy, jak czytamy w artykule Select Magazine z września 1997: Poza tym, że Keith istnieje jako miejski mit, istnieje też jako narzędzie marketingowe – Lucozade próbują sprzedawać swój produkt wykorzystując jego wizerunek.

Ludzie sprzedają swój produkt pod grzywką Keitha. „Tak, wiem” grymasi. „Czy to nie jest szalone? Wkurwia mnie to, bo gdyby Lucozade przyszli do mnie i zaoferowali pół mliliona funtów za wystąpienie w reklamie i tak bym się nie zgodził. Chodzi o zasady. W efekcie czuję się przez nich wykorzystany.

Obejrzyj reklamę

Conradino Beb

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: