Netflix wyprodukuje spinoff „Lotu nad kukułczym gniazdem” o Wielkiej Oddziałowej

Jak potwierdził Ryan Murphy w trakcie panelu poświęconego jego nowemu serialowi American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace, rozpoczęła się już praca nad spinoffem Lotu nad kukułczym gniazdem, którego główną bohaterką będzie siostra Ratched (Wielka Oddziałowa), legendarny szwarccharakter filmu Milosa Formana, adaptacji kultowej powieści Kena Keseya.

Serial wyprodukuje Netflix, siostrę Ratched zagra stała współpracowniczka Murphy’ego, Sarah Paulson, a pojawi się w nim także sam Randle Patrick McMurphy, który w filmie Milosa Formana był grany przez Jacka Nicholsona.

Wielką zaletą tego serialu jest to, że pierwsze cztery sezony będą się skupiały na początkach Sarah. W jaki sposób stała się figurą na miarę Hannibala Lectera? Co się z nią stało? Jest to także opowieść feministyczna, ponieważ zaczyna się w 1947. Tak naprawdę skupia się na początkach wielu składowych naszego systemu opieki zdrowotnej.

W ostatnim sezonie Sarah będzie walczyć z charakterem, który był grany w filmie przez Jacka Nicholsona. Pozwolę ci zrozumieć, jak stała się tą osobą. Nie zaczęliśmy jeszcze szukać aktora, który miałby się wcielić w charakter Nicholsona.

Sarah Paulson

Michael Douglas jest producentem tego serialu. Będzie mocno zaangażowany w casting. Wyprodukował film, więc zaczęliśmy już rozmawiać o potencjalnych wyborach do serialu. To będzie Sarah Paulson przeciwko innemu męskiemu złoczyńcy w każdym sezonie, aż trafi na godnego przeciwnika.

Taka jest struktura serialu, ale będziemy mieli do czynienia z przeskokami czasowymi, bo chciałbym się przyjrzeć opiece zdrowotnej w latach ’40, ’50, ’60 i ’70. Nie ustaliliśmy jeszcze daty pierwszych zdjęć, ponieważ czekamy na osiem scenariuszy – powiedział Murphy.

Źródło: SlashFilm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: