Legendy marihuany: Sour Diesel

Sour Diesel to wielki klasyk sceny marihuanowej, który jest na niej obecny od wielu lat i ceniony przez wielu palaczy jako jedna z najlepszych hybryd po stronie sativy. Prawdziwe pochodzenie Sour Diesela ginie w mrokach legendy, ale przyjmuje się powszechnie, że matką był oryginalny klon Chem Dawg, przekazany pewnemu growerowi w ’91 na koncercie The Grateful Dead, ojcem Massachusets Super Skunk, a do zapylenia doszło raczej przypadkowo.

Sour Diesel został ochrzczony swoim imieniem ze względu na charakterystyczny, kwaśno-cytrynowy smak z towarzyszącym aromatem benzyny, który Chem Dawg ‘91 przekazuje niemal wszystkim swoim krzyżówkom, dzięki czemu łatwo poznać, czy mamy do czynienia z oryginałem.

sour_diesel_bud
świeży szczyt Sour Diesela

A że Sour Diesel to 80% sativa, haj pozostaje nieodmiennie stymulujący, lekko euforyczny, z pewną dozą dezorientacji po 3-4 buchach z bonga, które na pewno będą mieli ochotę wciągnąć konkretni palacze, dla których codzienne albo prawie codzienne palenie to standard. Dla innych 2 konkretne buchy będą wystarczające, szczególnie że mniej doświadczonym po Sour Dieselu może sie włączać większe zapętlenie.

Ale jeśli nie przesadzimy z ilością, Sour Diesel daje bardzo przyjemny, mentalny lot, który jest idealny do kreatywnych zajęć, nawet wymagających większego skupienia, do grania na kompie/konsoli czy spacerów po okolicy. Działanie na ciało jest ledwie odczuwalne, pomimo tego że gdzieś tam pojawia się sufit, a po mniej więcej trzech godzinach, gdy THC wreszcie puszcza, zejścia praktycznie nie ma, jak po czystej sativie.

Ze względu na swoje niepowtarzalne, stymulujące, antydepresyjne działanie i sporą moc, oscylującą przeciętnie w granicach 17-21%, ale sięgajacą nawet 25%, Sour Diesel jest jedną z najczęściej wybieranych trawek za Oceanem przez fanów bardziej sativowych wynalazków. Bardzo lubiana także przez samych growerów, którym podoba się ponadprzeciętna wydajność tej rośliny i rozsądny czas kwitnienia w granicach 8-10 tygodni indoor, zależnie od warunków.

Swoje prawdziwe zalety Sour Diesel pokazuje jednak dopiero outdoor, poniżej 45N, gdzie często daje 5 kg suchych szczytów, co przy tej jakości palenia jest bardzo wysoką liczbą. Roślina kończy kwitnienie w pierwszym/drugim tygodniu października, co spokojnie pozwala ją uprawiać w suchych klimatach, ale także w mokrych, gdyż wykazuje ona w miarę wysoką odporność na szarą pleśń. Poza tym rośnie spora i produkuje dużo trichomów!

Wersję feminizowaną S1 można kupić od breederów z Cali Connection, którzy krzyżowo zapłodnili oryginalny klon i twierdzą, że powstałe nasiona wykazują wielkie podobieństwo do oryginału, z dużymi liśćmi wiatrakowymi o wąskich blaszkach włącznie.

Conradino Beb

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: