G.G. Allin u Jerry’ego Springera

Historia punk rocka uświadczyła niewiele momentów, które równałyby się występowi legendarnego terrorysty rock’n’rolla w tok szole Jerry’ego Springera, tuż po jego niesławnym procesie sądowym o gwałt! Jego słowa zszokowały Amerykę, pozostawiając samego gospodarza programu w stanie konfuzji.

G.G. Allin przeszedł do annałów historii muzyki w połowie lat ’80 swoimi nieprzejednanymi atakami na społeczeństwo, które zazwyczaj obierały formę brutalnych performance’ów i były wymierzone bezpośrednio w jego własną publiczność. Znany ze swojego stwierdzenia, że „nienawidzi wszystkich, nie czuje się częścią sceny, jego umysł to karabin maszynowy, a ciało to kule”, Allin paradoksalnie miał się w efekcie wdrapać na drabinę sławy i stać pierwszym amerykańskim antycelebrytą.

Potwierdził to ponad wszystko jego występ w programie Jerry’ego Springera, 5 maja 1993, który z czasem stał się jednym z najsłynniejszych odcinków tok szołu. G.G. Allin zdominował w nim pewnego siebie Springera i pozostawił w absolutnym szoku amerykańską publiczność.

Sam program zaczął się jednak bardzo nietypowo, gdyż Springer wprowadził Allina następującymi słowami: Powitajcie GG Allina, GG był aresztowany ponad 52 razy w ponad 12 stanach za obnażanie się, obsceniczność i przemoc, które są częścią jego występów na żywo. Twierdzi, że fani kochają dreszczyk emocji, kiedy przychodzą na koncerty wiedząc, że ich życie jest w niebezpieczeństwie.

Program ma wiele doskonałych momentów, w których jesteśmy świadkami, jak Allin wytacza swoje działa i bezlitośnie niszczy bezradnego Springera, który podpuszczając artystę do ukazania swojej kontrowersyjnej natury, zostaje następnie złapany we własną sieć.

Gospodarz zadaje na przykład następujące pytanie Allinowi: Ok, ale publiczność siedzi sobie tam, a ty jesteś na scenie. Co na niej robisz? GG Allin: Mogę zejść i kopnąć kogoś w głowę, mogę chwycić dziewczynę i zmusić do seksu oralnego ze mną. Uprawiałem sex na scenie z mężczyznami, kobietami, zwierzętami i wszystkim pomiędzy.

Nie muszę was chyba dłużej zachęcać do obejrzenia tego legendarnego występu…

1 komentarz

  1. Nadal mam w pamięci dokument „Hated” (1994) o Allinie. Wyreżyserował go dzisiejszy twórca komedii z serii „Kac Vegas”… Życie jest pełne niespodzianek 🙂 GG był naprawdę zrytą jednostką. Podczas swych koncertów walił kupę na scenie i rzucał stolcem w widownię. Co artysta miał na myśli? Również zeskakiwał i bił zgromadzonych. Podczas jakiegoś spotkania podpalił kobiecie włosy. Przed jednym z koncertów szukał kobiety, która nasika mu do ust. Znalazł takową i przed kamerą posłużył pani za nocnik, obrzygując sobie przy tym twarz. I pomyśleć, że dzisiaj wybuchają skandale bo jakaś aktoreczka wypuści nagie zdjęcia albo seks-taśmę.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: