Legendy marihuany: Sensi Star

Sensi Star pojawiła się po raz pierwszy na scenie w 1995 w ofercie holenderskiego banku nasion Paradise Seeds, który wygrał z nią Cannabis Cup w 1999 w dwóch kategoriach: bio i indica. Nazwa odmiany pochodzi od kształtu szczytów, które przypominają pięcioramienną gwiazdę. Jej rodowód, pomimo wielu teorii, pozostaje jednak tajemnicą.

Sensi Star nie cieszy się wprawdzie tak ogromną popularnością, jak OG Kush, Sour Diesel czy Blue Dream, ale jej renoma pozostaje od wielu lat niezmienna, zarówno wśród konsumentów, jak i plantatorów, którzy otoczyli ją autentycznym kultem, wciągając na szczyt list swoich debeściaków.

Sensi Star jest klasyfikowana zazwyczaj jako indica, pomimo tego iż feminizowana linia oferowana przez Paradise Seeds jest wysoce niestabilna, a więc zawiera wiele różnych genotypów, które mocno różnią się od siebie.

Najsłynniejszym jest prawdopodobnie masywny The Ogre – przypominający Northern Lights #5 – który od ponad 10 lat krąży w formie klonu po Zachodnim Wybrzeżu USA, i jest używany w wielu programach hodowlanych.

The Ogre / genotyp Sensi Star

Sensi Star jest lubiana przez growerów i breederów za krótki czas kwitnienia – roślinę można ścinać nawet po 6 tygodniach. Przeciwwagą są jednak bardzo niska odporność na pasożyty i szkodniki, powolny wzrost w fazie wegetatywnej oraz niepożądane reakcje na zbyt wysoką wilgotność powietrza, nieodpowiednie nawożenie czy zbyt wysoką temperaturę.

Ale odmiana, pomimo swoich mankamentów, jest ceniona za dwie rzeczy: relaksujący, przytłaczający haj, określany przez wszystkich zgodnie jako OBEZWŁADNIAJĄCY, oraz duże szczyty, z których wylewa się zawsze masa trichomów.

Gotowy produkt jest także bardzo przyjemny dla oka – zwarty, lśniący, o barwnym, ciemnopomarańczowym kolorze, a więc łatwo go sprzedać. Smak, dość ciężki do określenia, jest mieszanką aromatów ściółkowych, świerkowych i eukaliptusowo-miętowych, czasem z lekką domieszką cytryny. Nie wszystkim on podchodzi, ale nie można mu na pewno odmówić oryginalności.

Chromatografia szczytów Sensi Star ujawnia, że związki zapachowe produkowane przez roślinę to głównie: humulen, beta-kariofilen, terpinolen, rzadziej: myrcen, limonen i alfa-pinen, a więc jest to marihuana o dość niepospolitym profilu terpenowym.

Sensi Star / indoor

Sensi Star to palenie, które jest idealne wieczorem, kiedy nie mamy już żadnych obowiązków i nigdzie się nie wybieramy. Kilka buchów położy na łopatki nawet najmocniejszych zawodników – zawartość THC może dochodzić do 28% – więc konsumenci o niskiej tolerancji powinni wyjątkowo uważać.

Odmiana wyjątkowo dobrze sprawdza się przy leczeniu bezsenności, stresu, nerwicy i maniakalnych ciągów myślowych. Koi, uspokaja i zapewnia odpoczynek od rzeczywistości.

Conradino Beb

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: