Denver zdekryminalizowało posiadanie grzybów psylocybinowych w burzliwym referendum!

Denver, stolica stanu Kolorado, zdekryminalizowało posiadanie grzybów psylocybinowych w referendum, którego wynik był niepewny aż do ostatniej chwili. Wniosek o zmianę statusu prawnego popularnego środka psychedelicznego przeszedł jednak ostatecznie minimalną większością 50,6% głosów.

Mimo że grzybki nie stały się w ten sposób legalne, kary za ich posiadanie zostaną teraz znacznie obniżone, a lokalna policja zostanie poinstruowana, by ich użytkowników traktować bardzo łagodnie.

Jak stwierdził Kevin Matthews, szef Decriminalise Denver, grupy promującej zmianę prawa: To było szalone 21,5 godziny. Jeśli wynik zostanie potwierdzony, będzie to przykład wielkiej metafory w formie komedii absurdu. Zwyciężyliśmy przeciwko przeważającym siłom. Pokazuje to, że mała grupa ludzi obdarzonych pasją i wierzących we wspólną ideę może wprowadzić zmiany.

Zmiana prawa była oponowana przez burmistrza Denver, Michaela Hancocka, który wskazywał na federalny status psylocybiny i niebezpieczeństwo dalszej liberalizacji prawa antynarkotykowego. Wygrana wniosku stała się możliwa dzięki udziałowi młodego elektoratu.

Medyczne właściwości psylocybiny zostały wcześniej potwierdzone przez badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Johna Hopkinsa, którzy stwierdzili, iż substancja łagodzi objawy nerwicy, uzależnienia od narkotyków, klasterowe bóle głowy, a nawet zespół stresu pourazowego.

Conradino Beb

 

Źródło: BBC

2 komentarze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: