HBO wyrzuca „Vinyl” do śmietnika

Zarząd HBO zdecydował o skasowaniu Vinyl z anteny ze względu na zmianę w ramówce. Serial został wstępnie przedłużony w lutym tego roku, ale ostatecznie nie wytrzymał konkurencji z innymi produkcjami stacji.

W oficjalnym oświadczeniu HBO czytamy: Po dokładnym rozpatrzeniu sprawy zdecydowaliśmy się nie produkować drugiego sezonu Vinyl. Oczywiście, nie była to łatwa decyzja. Mamy wielki szacunek dla zespołu kreatywnego i obsady za ich ciężką pracę i pasję.

Jest to nagła zmiana w programie HBO, która przedłużyła serial w lutym tego roku, by w kwietniu wymienić jego głównego twórcę, Terence’a Wintera, na Scotta Z. Burnsa, który nie zdążył jednak ukończyć nawet pierwszego szkicu scenariusza.

Decyzja nadeszła po przetasowaniu na szczytach HBO. W zeszłym miesiącu do dymisji podał się dyrektor programowy Michael Lombardo, który swoje stanowisko piastował 10 lat. Na jego miejsce awansował Casey Bloys, który wcześniej był głową komedii.

Zmiana ta z pewnością ma powody finansowe. Vinyl nie zdobył sobie dużej publiki w pierwszym sezonie, nie spełnił wysokich oczekiwań stacji, a recenzje balansowały od dobrych do bardzo krytycznych.

W ten sposób serial o szalonych latach ’70 podzielił los innych produkcji HBO, które zostały skasowane po pierwszym sezonie. Wśród nich znajdziemy: Luck, Tell Me You Love Me czy John From Cincinnati.

Źródło: Variety

2 komentarze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: