Rumunia: Ksiądz zamordował niemowlę w trakcie chrztu

Rumuński Kościół Prawosławny znalazł się w niewygodnej sytuacji po tym, jak kapłan zamordował niemowlę w trakcie chrztu, który został przeprowadzony w miasteczku Suceava w północno-wschodniej części kraju.

Chrzest w Rumuńskim Kościele Prawosławnym wciąż odbywa się poprzez trzykrotne zanurzenie dzieci w wodzie święconej, co często prowadzi do wypadków śmiertelnych, które zostały w ostatnich latach skrzętnie odnotowane przez lokalne media.

Tym razem niemowlę zmarło na niewydolność serca cztery godziny po tym, jak zostało ochrzczone – autopsja ujawniła płyn w opłucnej, co było bezpośrednią przyczyną śmierci.

Petycja online, której celem jest zlikwidowanie niebezpiecznej praktyki, osiągnęła na dzień dzisiejszy 56 tys. podpisów. Czytamy w niej: „Śmierć niemowlaka spowodowaną tą praktyką to wielka tragedia”. Ale mniej delikatni internauci nazywają ją “bestialstwem” i “prnięciem w zaparte celem spełniania woli boskiej”.

Oficjalnie, 80% Rumunów identyfikuje się jako prawosławni chrześcijanie, a instytucja nie zamierza zmieniać formy rytuału.

Conradino Beb

Źródło: The Guardian

1 komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: