Sprawdź profil IG Franka Frazetty

Frank Frazetta urodził się i wychował na Brooklynie (Nowy Jork), gdzie w wieku ośmiu lat rozpoczął naukę na Akademii Sztuk Pięknych. Przez kolejne osiem lat szlifował swój talent pod bacznym okiem Michele Falangi, wielokrotnie nagradzanego włoskiego artysty.

Po śmierci mistrza i niespodziewanym zamknięciu szkoły, 16-letni Frazetta zmuszony został do zarabiania na życie rysowaniem komiksów: westernów, science-fiction, fantasy, a także popularnych „jednostrzałów”.

Od 1964 artysta zaczął regularnie tworzyć plakaty filmowe oraz ilustracje do książek pulpowych. Jego grafiki promujące cykl powieści o Conanie z Cymerii (wydany również w Polsce) sprawiły, że wiele osób rzuciło się na nie tylko ze względu na okładkę!

Ciekawostką jest, że kultowe bikini Lei Organy z Powrotu Jedi (1983) zainspirowane zostało właśnie dokonaniami Frazetty.

„Death Dealer” / Frank Frazetta, 1973

Artysta zmarł w 2010 roku z powodu udaru w klinice ulokowanej niedaleko jego posiadłości na Florydzie. Dziś jego dzieła stanowią niemały rarytas, a wiele niedokończonych dzieł w formie szkiców osiąga zawrotne ceny!

Całe szczęście, by podziwiać jego prace w dobrej jakości, nie potrzebujemy drukarni dolarów, bo możemy je podziwiać na profilu IG prowadzonym przez jego córkę, Heidi Frazettę.

Oskar „Dziku” Dziki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: