Odwiedź muzeum penisów na Islandii!

iceland_penis_museum4
Sigurdur Hjartarson / pomysłodawca muzeum

Islandzkie Muzeum Fallologiczne to unikalna instytucja, oferująca zwiedzającym możliwość dokładnego przyjrzenia się penisom przeróżnych ssaków zamieszkujących naszą planetę. Ekspozycja obejmuje 280 eksponatów. Wiszą one na ścianach lub stoją oświetlone w gablotach. Największe należą do wielorybów i niedźwiedzi polarnych.

Największy w zbiorach muzeum jest penis kaszalota, który waży 70 kg i ma 170 cm długości. Najmniejszy jest z kolei dwumilimetrowy penis chomika, który ogląda się przez szkło powiększające. Do najrzadszych okazów należą penisy elfów i troli, które jednak nie mogą być zobaczone, gdyż w islandzkim folklorze kreatury te są niewidzialne. Dodatkowo, w muzeum oglądać można również abażury wykonane z byczego worka mosznowego.

Muzeum otwarto w Reykjavíku w 1997, ale przeniesiono je później do małej wioski rybackiej Húsavík. Pomysłodawcą tej oryginalnej instytucji jest Sigurdur Hjartarson, który zaczął kolekcjonować penisy różnych zwierząt w 1974, kiedy w podarunku otrzymał przyrodzenie byka. W 2011 opiekę nad muzeum przejął jego syn, Hjörtur Gísli Sigurðsson, który przeniósł siedzibę z powrotem do stolicy kraju. W tym samym roku muzeum odwiedziło 12 tys. turystów z całego świata.

iceland_penis_museum7

iceland_penis_museum1

iceland_penis_museum2

iceland_penis_museum3

iceland_penis_museum6

iceland_penis_museum5

Strona muzeum

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: