Björk potwierdza, że Lars von Trier napastował ją seksualnie!

Björk ujawniła na swoim profilu facebookowym nowe szczegóły zajścia, w którym duński reżyser Lars von Trier próbował napastować ją seksualnie, zakradając się nawet do jej pokoju.

Piosenkarka oskarżyła znanego reżera o napastowanie seksualne po raz pierwszy 15 października w poście facebookowym, w którym napisała dodatkowo, iż ten nazywał ją „trudną” i „karał” za to, że odrzucała jego „zaloty”. Björk dodała także, iż zwracała mu ciągle uwagę za napastowanie na planie filmowym.

Björk początkowo nie wymieniła nazwiska reżysera, ale dojście do niego nie było trudne, jako że jedynym duńskim reżyserem, z którym kiedykolwiek pracowała, był w istocie von Trier, który obsadził ją w musicalu Tańcząc w ciemnościach.

Reżyser szybko odparł zarzuty publicznie (mimo tego, że nie został wskazany po imieniu), na co Björk wystosowała kolejne oświadczenie w ramach internetowej kampanii medialnej #MeToo.

Czytamy w nim: Po każdym ujęciu reżyser podbiegał do mnie i ściskał moje ramię przez dłuższą chwilę na oczach całej ekipy oraz głaskał mnie wbrew mojej woli przez kilka minut. 

Gdy filmowaliśmy w Szwecji straszył mnie, że wespnie się na mój balkon w środku nocy z seksualnym zamiarem, gdy jego żona spała w pokoju obok.

Björk porównała metody von Triera do tych stosowanych przez Harveya Weinsteina.

4 komentarze

      1. Z tego co zauważyłem to wielu inteligentów będzie cię bronić niezależnie od wszystkiego jeśli tylko uznają cię za jednego z nich.

        Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: