„The Bones Go Last” – inspirujący dokument o Austinie Osmanie Sparze

Austin Osman Spare swoją sławę w środowisku okultystycznym osiągnął dopiero po śmierci zarówno ze względu na swoje nowatorskie podejście do zagadnienia oddziaływania umysłu na rzeczywistość – chodzi oczywiście o magię sigili – ale również ze względu na przepiękne, surrealistyczne szkice i obrazy, które do dzisiaj pozostają świadectwem jego niezwykłych wizji.

Jak pisze sam Spare w Wyznaniu Creda Zosa vel Thanatosa: Wierzę w ciało, jakim jest teraz i na wieki… ponieważ jestem Światłem, Prawdą, Drogą, a nikt nie dojdzie do niczego w inny sposób niż poprzez ciało. Czyż nie pokazałem wam eklektycznej ścieżki między ekstazami, tej ryzykownej drogi linoskoczka…? Lecz brak wam odwagi, jesteście zmęczeni i strawieni lękiem. OBUDŹCIE SIĘ PRZETO!

Wyrwijcie się z hipnozy nędznej rzeczywistości, w której żyjecie i spoczywacie. Albowiem zbliża się czas południa, wielki dzwon już bije… Niechaj inni wyczekują przymusowej ofiary, wymuszonego zbawienia tak pewnego dla licznych odstępców od Życia. Teraz, w ten dzień, proszę was przejrzyjcie swoją pamięć, albowiem zbliżają się wielkie jednostki. Pochłaniaczem wszelkich wspomnień jest Dusza. Życie to pragnienie, Śmierć to reformacja… Jam jest zbawieniem… Ja, który przekraczam ekstazę ekstazą, medytując Tak Być Nie Musi w Miłości Własnej…

Dostępny na razie jedynie w Internecie dokument The Bones Go Last odsłania tajemnice Spare’a w serii impresji wizualnych oraz wywiadów z fanami, fanatykami i autorytetami od twórczości tego kultowego maga i artysty. Reżyser pokazuje również jego rzadkie zdjęcia, prace malarskie, a także dom w południowym Londynie, gdzie Spare mieszkał i tworzył całe życie. Więcej informacji znajdziecie na stronie thebonesgolastcom.

The Bones Go Last Part 1 from The Bones Go Last on Vimeo.

The Bones Go Last Part 2 from The Bones Go Last on Vimeo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: