Oryginalna wersja rzadkiego komiksu Williama Burroughsa

ah_pook_burroughs

W 1970 William S. Burroughs wraz ze swoim przyjacielem Malcolmem McNeillem stworzyli krótki komiks pt. The Unspeakable Mr. Hart, który był publikowany przez kilka miesięcy w angielskim magazynie Cyclops. Historia została wymyślona przez Burroughsa, zaś oprawę graficzną zapewnił McNeill.

Kiedy magazyn zbankrutował artyści postanowili zamienić swój pomysł w powieść komiksową, której forma była jak na tamte czasy niezwykle eksperymentalna. Każda strona projektu stała się indywidualnym obrazem, któremu zostały podporządkowane dymki i sceny. Po siedmiu latach pracy artyści mieli gotowych 120 stron, które rozkładały się, jak gigantyczny folder. Jako, że idea powieści komiksowej w tym czasie jednak nie istniała, żaden wydawca nie skusił się na wydanie dzieła.

Traktowany przez długi czas jako zaginione dzieło, projekt został w końcu opublikowany jako Ah Pook Is Here w lecie 2011 przez Fantagraphics Books. Komiks krąży wokół maniakalnych wizji Burroughsa związanych z kontrolą elit medialno-politycznych nad czasoprzestrzenią i poszukiwaniem formuły nieśmiertelności. Jego bohater, milioner i magnat prasowy John Stanley Hart, odnajduje starożytne pisma Majów, dzięki którym ma nadzieję na stworzenie wszechmocnej Maszyny Kontroli Medialnej, bazującej na obrazach strachu i śmierci… plan wymyka się jednak w końcu spod kontroli.

Poniżej oryginalna wersja komiksu!

August 1970

the_unspeakable_mr_hart_2

September 1970

the_unspeakable_mr_hart_3

October 1970

the_unspeakable_mr_hart

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: