Nowy raport z badań ujawnia, że psylocybina ma realny wpływ na zmianę poglądów politycznych

Psychedeliczna Grupa Badawcza (PRG) z Imperial College w Londynie od dłuższego czasu bada wpływ psylocybiny na ludzką psychikę. Poprzedni raport wskazał, że substancja mogłaby z powodzeniem zostać użyta jako lek na depresję. Nowym odkryciem jest to, że psylocybina może mieć również wpływ na zmianę poglądów politycznych.

Jak twierdzą naukowcy w swoim nowym raporcie, opublikowanym w Journal of Psychopharmacology, pacjenci którzy przeszli eksperymentalną kurację psylocybiną, doświadczyli zmiany poglądów politycznych z autorytarnych na libertariańskie. Dodatkowo, nawiązali także bliższą więź z naturą.

Takie wnioski płyną z kwestionariusza użytego przez badaczy przed i po badaniu (tydzień po jego zakończeniu i 7 do 12 miesięcy później), w ramach którego pacjenci musieli odpowiedzieć na serię pytań dotyczących poglądów politycznych i stosunku do natury.

Jak twierdzi autor badania, dr Taylor Lyons: Badanie miało znaczący wpływ na obydwa wskaźniki nawet rok po jego zakończeniu. Wnioski są takie, że psylocybina może powodować długotrwałe zmiany w sferze perspektywy życiowej i poglądów politycznych.

Wierzenia i poglądy nie zmieniają się zazwyczaj przez całe życie – ludzie generalnie nie zmieniają kierunku myślenia jak chorągiewka, mając raczej tendencję do jego utrwalania. Jednak uczestniczący w badaniu zażyli psylocybinę dwa razy i zmiana ta zaszła raptowanie.

Coś się stało i musimy się teraz dowiedzieć co. Nie możemy niestety postawić żadnych wniosków na temat efektu psylocybiny na zmianę poglądów politycznych, ale w kwestii więzi z naturą może być to wpływ pozytywny, gdyż jeśli ludzie czują się bardziej związani z naturą, mogą też spędzać więcej czasu w naturalnym otoczeniu, a to z pewnością poprawia zdrowie psychiczne.

Jak dodał współautor badania, dr Robin Carhart-Harris: Tego typu badania wskazują, iż są to potężne substancje, które mają niezwykły efekt. Teraz musimy się jednak dowiedzieć, jak dokładnie działają na mózg i jakie są ich skutki długoterminowe.

Conradino Beb

Źródło: Imperial College London

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: